Üye Giriş
Şifremi Unuttum
Yeni Kayıt


Osman Amcam

Rüyayı Benim iki küçük kız kardeşim gördü, büyük kızı ve iki erkek çocuğu var, eşi, ilahiyat mezunu, eğitim okullar koordinatörü. Cuma gecesini cumartesiye bağlayan gece, sabah namazından sonra görülmüş. Tevellüd. 1975. Babamız Ali K. MFG nin eniştesi.
Kendi Ağzından:
Rüyamda babamın yattığı İstanbul da ki hastanenin yoğun bakım kapısındayız. Memduha yengem de (43 gün önce Erzurum?da kalp krizi geçirerek vefat eden, (Osman Amcam babam Ali Korucuk'dan bir iki yaş büyük) Osman amcamın hanımı) yanımızda var. Hepimiz, bütün kardeşler ordayız. Kapıda oturmuş babamızın şifa bulması için hepimiz dua ediyoruz.

Sonra asansörün kapısı açıldı, Osman Amcam asansörden içeri geldi. Osman amcam 35-40 yaşlarında heybetli yakışıklı gençleşmiş bir halde gördüm. Sanki böyle boyu uzamış daha bir heybetleşmiş gibiydi. Tabi önce tanıyamadım ama sonra baktım ki Osman amcam. Bize bakıp gülümsüyordu. Hemen koştum Osman amcama sarıldım. O kadar heybetli ki kollarım sadece belini kavradı. Epey bi sarıldım hiç bırakmadım.

Sonra eğildi beni başımdan öptü. Sonra başımı kaldırdım amcama doğru baktım ve sordum amcama "Amca sen nasıl geldin buraya?" "Babanı görmeye geldim" dedi. Amca ne güzel olur babam seni görse daha iyi olur dedim. İnşallah dedi. Yoğun bakım kapısı açıldı ama normalde kapıyı açmak için orada bulunan görevli yoktu. Kapı kendinden açıldı. Bizim içeri girerken taktığımız galoş şapka falan
Takmadan direk içeri girdi. Ondan sonra kapı kapandı biz bekledik sonra kapı tekrar açıldı. Osman amcam çıktı yüzü gülüyordu.

Dedi ki çok iyi gördüm Ali'yi. Yüzünde şaşkınlıkla sevinç arası bir ifadeyle inşallah daha iyi olacak dedi. Yani ben Ali'yi almaya gelmiştim ama Ali çok iyiydi. Ben götürmek için gelmiştim ama Ali'yi çok iyi gördüm. İnşallah daha iyi olacak dualarınıza devam edin dedi. Ben gidiyorum dedi. Memduha yengem ayağa kalktı "Osman dur gitme." dedi.
Amcam dedi ki "Gitmem lazım Memduha bu kadar izin verdiler." dedi. Sonra asansöre bindi gitti.

Ondan sonra da sanki o rüyayla alakası olduğunu düşündüğüm bir başka rüyayı hatırladım.Sanki kardeşlerimden birinin düğünü var da bir program varmış gibi tüm akrabalar bir araya gelmiş hepimiz oraya gidecekmişiz gibi herkes süslenmiş giyinmiş arabalar dizilmiş bizler de arabalara binmeye çalışıyoruz.O arada babam da bizim olduğumuz arabaya binmek istiyor ama arabada hiç yer yok. Babamın üstünde de devetüyü renginde bir palto var. Babam sanki böyle 40- 45 yaşlarında saçlarında hiç ağarma yok. Arabayı kim kullanıyorsa annem de yanına oturmuş arkadakilere sesleniyor" Biraz sıkışın da Ali Bey de otursun."Ben de babama diyorum ki istersen sen benim kucağıma otur ben senin kucağına oturamayacağıma göre. Babam da haspinallah dercesine başını sallıyor. Sonra oturdu ama benim kucağıma mı oturdu yoksa sıkıştı mı hatırlamıyorum. Öyle uyandım. Rüyanın devamı mıydı yoksa başka bir şey miydi bilmiyorum ama sadece bunu hatırlıyorum.

Allah hayra tebdil etsin inşallah.


O nam ve şeref ile de karşılanacak.

Rüyanız güzel müjdeli sözler işiteceğinize işaret ediyor.. İnsanlar nezdinde devlet ve ikbaliniz yükselecek.
Ali Korucuk?un insanlar ve Allah [cc] nezdinde kadrinin yüce olduğu rüyanızın her harfinde var.

Rüyanız, Osman amcanızın ahrette güzel halde olduğuna, yapılan duaların kendisine ulaştığına işaret ediyor.

Rüyayı görenin de Saliha kullardan olduğuna, ümit etmediği yerlerden yardım geleceğine maddi manevi huzura kavuşacağına işaret ediyor.

Çok yakında hüzünlü mutluluk yaşayacaksınız.

Uzun süredir görmediğiniz yakınlarınızla karşılaşacaksınız.
Osman amcanızın amel defterinin sağ taraftan verilenlerden olduğu rüyanızdan anlaşılıyor.

O şimdi cennet ehli ile birlikte.
Osman amcanızın sizi başınızdan öpmesi istikamette bir hayat süreceğinize ve onlara dua edeceğinize işaret ediyor.
Rüyanız babanızın Allah nezdinde kadri yüce insanlardan olduğuna, Ahirete intikal etmiş aynı istikametteki kardeşlerinin zor zamanında yardıma geldiklerine işaret ediyor.

Babanızın Allah cc nezdinde kadri o kadar yüce ki, hiçbir engele takılmadan Osman amcanızın da ötesinde manevi makamlara erişecek.

Korktuklarınızdan emin olacaksınız.
Ölünün bir hastayı almaya geldik demesi çok açıktır.

Çok iyiydi demesi şeytanın ona musallat olamayacağına işaret etmektedir.

Osman amcanız sizleri dua etmeye çağırıyor. Bize ettiğiniz duaları artık babanıza da edin, bize ulaştığı gibi ona da ulaşacak diye haber veriyor.
Daha iyi olacak demesi, babanızın dünyadaki maddi manevi makamlarından daha yükseklerine ahirette kavuşacağına işaret ediyor.

İkinci rüyanız?

Bu rüyayı hemen tabir etmemek için beklettik.

Rüyanın tabiri büyük ölçüde çıktığı için bu gün tabir etmeyi uygun gördük. Gecikme için özür dileriz.

Sizi erken üzmemek için yavaşlattık.
Rüyanız aileden birinin düğününün olması aileden önemli birinin vefat edeceğine işaret etmektedir.

Cenazesine tüm akrabalar ve manevi kardeşleri katılacak. Çok kalabalık bir cenaze olacak.

Babanızı 40-45 yaşlarında görmeniz, Allah katında Salih kullardan olduğuna açıkça işaret ediyor.

Deve tüyü renginde paltosunun olması, çok büyük nam ve şerefle ahiret yurduna göçtüğüne işaret ediyor.

O nam ve şeref ile de karşılanacak.
Allah sabır, gerçekleri görecek göz ve sezecek kalp versin?

Tabir Tarih: 11.03.2009 - 15:08:10© Deniz Web 1997 - 2006