Üye Giriş
Şifremi Unuttum
Yeni Kayıt


ÖDÜL,ALPASLAN TÜRKEŞ,YER ALTI ŞEHRİ

Bir yere gitmiş oluyoruz,gittiğimiz yerin neresi olduğunu tam bilmiyorum.Önce kendi köyüm gibi bir yer oluyor sonra köy değil de sanki önceki yaşadığım şehir olduğunu düşünüyorum tam bu düşüncemden emin olacakken buranın İstanbul da olabileceği hakkında kendi kendime düşünceler üretiyorum ki bulunduğum yerden istediğim yere gidebileyim ama tam bir türlü nerde olduğumu bilemez halde düşünürken bulunduğum yerin savaş veya deprem sonrası sığınmak için yapılmış bir yer altı şehri olduğunu düşünerek oradan çıkmaya çalışırken iki tane kap kaç çı olduklarını düşündüğüm çocuk görüyorum kendi kendime diyorum ki onlar buradan çıkılacak yolu bilirler diye onların arkasından takip ederken bir az karanlık gazete basılan bir gazetenin (buranın Denizli’de bir mahalli gazete ) yazıhanesi olduğunu orada karşılaştığım önceden tanıdığım bir arkadaş olduğunu görerek biraz rahatlıyorum.O da bana iyi ki geldin biz de sana Alpaslan Türkeş’e verilecek bir ödül olduğunu ve bunu onun yerine
Bana verilmesi gerektiğini (veya vasiyet edilmiş) söyleyerek bunu bana vermek istediklerini söylüyorlar (bu kişi eski MHP gençlik kolları başkanı) bende sen niye almıyorsun sen Türkeş’e daha yakındın filan diyorum.O sırada odaya bir başkası giriyor o kişi diğer kişi ile sanki düşman veya konuşmuyor ama bana dönerek senin alman gerekir al gidelim zaten kapatacağız işimiz var gibi bir şeyler söylediği sırada ben de zaten benim de işim var hemen gitmem lazım diye tamam verin gideyim diyorum.Ödül diye bir gazetenin bir kısmını veriyorlar ben ödül dediğiniz bu mu diye hayretle bakarken o çok kıymetli bir şey gibi ifade de bulunuyorlar ben hemen ödülü alarak oradan çıkmaya çalıştığım da oranın bir savaş sonrası yıkıma uğramış Denizli ile İstanbul olduğunu düşünerek oradan biraz koşarak yer altı şehrinden yer üstüne çıkıyorum.Bu arada yanıma bir kız çocuğu geliyor onu da savaşta mağdur olmasın diye kucağıma alarak çıkıyorum.Yer üstüne çıktığım da duvarların üstünde duvarlar daha fazla üzerinden koşulurken yıpranmasın diye yeşil-mavi plastik tellerle kaplandığını görerek özellikle onların üzerine basarak salimen açık bir alana çıktığımda bir tane daha orada bir çocuk daha bularak birisini kucağıma alarak oradan uzaklaşmak isterken herhalde uyanıyorum veya gerisini hatırlamıyorum


MHP YE TARİHİ GÖREV

Rüyanız yaşadığınız toplumda iç huzuru kalmadığına işaret etmektedir. Toplum iç sıkıntı ve çelişkiler içinde kalacak. Fikir ayrılıkları çok net çizgilerle ortaya çıkacak.

Psikolojik savaşın tüm unsurları kullanılacak. Toplum içinde çatışma ihtimalini kuvvetlendirecek olaylar körüklenecek.

Toplumsal çatışmanın ana figüranı MHP camiası olacak. DTP’ nin figüranlarının mitinglerde sarf ettikleri sözler beklenen çatışmanın fitilini ateşleyecek.

Toplumun içine düştüğü girdaptan çıkış yolları aranacak. Cumhurbaşkanlığı seçim sürecini de bu olaylarla birleştirebiliriz.

MHP camiası yıllar önce düştüğü yanılgıya düşmeyecek. Ancak tahriklerden etkilenecek. Kısa süreli de olsa üzücü ve sıkıntılı olayların içinde kalacak.

Ülkücü camiayı zor ve meşakkatli günler ve sorumluluklar bekliyor.

Yeşil ve mavi tellerden örülü yol tabiri; MHP inançlı insanlarla iş birliği yapacağı bir yola girecek. Yeşil tel inançlı insanlar, mavi ise ümit. Bu ilişkiler MHP camiası için ümit ışığı olacak.

Ancak sorumluluğu ve sıkıntıları bir kat daha artacak.

Merhum Türkeş’in çalışmaları semeresini verecek. MHP camiası rahmetli Türkeş’in göremediği büyük lütuflarla karşılaşacak.

Tabir Tarih: 20.07.2007 - 19:25:41© Deniz Web 1997 - 2006