Üye Giriş
Şifremi Unuttum
Yeni Kayıt


Kanserden ölmüş arkadaşımı gördüm

iki sene önce kanserden ölen bir bayan arkadaşımı rüyamda birkaç keredir yaşarken görüyorum.güya öbür dünyadan izinli geliyormuş.bu gecekide onlardan biri yine yaşıyor ama aslında ölü ,eşi kızı ve ben varım,baştan öldüğünü anımsamıyorum ama sonra eşi Cevat ağabey gidecek diyor ben ağlıyorum,sonra arkadaşım benden börek yapmamı istiyor bende eşimi arayıp malzeme almasını söylüyorum,yeşillik çiçekli bir bahçedeyiz,arkadaşım bahçe duvarının yanında dururken yavaş yavaş buharlaşır gibi azalarak gidiyor yok oluyor erken diye üzülüyoruz daha vakti vardı diyor eşi de,bende böreği yapamadım diye üzülüyorum.gidişinden birkaç dakika sonra gökte bariz beyaz UFO görüyoruz eşiyle,bahçedeyiz,oda bizi görüp yeşil ışıklı bir sopa gibi bir şey atıyor bize,biz ellemeye korkuyoruz,acaba arkadaşımı uzaylılar mı aldı bizi de işaretlemek için mi sopayı attı falan gibi saçma sapan şeyler düşünüyoruz,yoksa ölüm bumu diyoruz arkadaşımda ışınlanmış gibi yok oldu çünkü..ben sopa nedir falan diye araştırmalara başlıyorum bir anda kendimi güya öteki dünyada arkadaşımın yaşadığı yerde buluyorum,bir arkadaşı daha var,gökyüzünde bir yermiş.bir ev lüks değil arkadaşım elde bulaşık yıkamış ve kurabiye yapıyor,sanki beni bekliyorlarmış haberleri varmış gibi davranıyorlar,çok ani oldu diyorum hastalanmadım bile kızım daha bebek bana ihtiyacı var deyip çok üzülüyorum,sıkılıyorum,yapacak bir şey olmadığını akciğer kanserinin sebep olduğunu ima ediyorlar...bizim olduğumuz yer iyi insanların yeriymiş orda çalışıp kazanıp yaşayacakmışız ama benim aklım kızımda,hep onu düşünüyorum bana kötüler karşıda ve sadece ruh halindeler asla canlanmayacaklar deniyor,ben burada sonsuza kadar yapamam kızım sız olmaz diyorum,bana arkadaşım gibi izinde verilmeyecekmiş ,kaçma planları yaparken uyandım,çok korkmuştum...


Arkadaşınız Şehitlik Makanına Ulaşmış...

Rüyanız ölmüş arkadaşınızın hastalığına sabretmesi nedeniyle Allah CC ‘ın rahmet ve merhametine mazhar olduğuna şehitlik makamına ulaştığına işaret etmektedir.
Sizden börek yapmanızı istemesi arkasından hayır hasenat yapmanızı yoksula yardıma muhtaç olanlara yardım etmenizi istemektedir.

Arkadaşınızın arkasında dua okumayı ihmal etmemelisiniz.
Hayatınızdaki ince çizgi de doğru yürümenizi istiyor. Beyaz ışık ilahi emirler, yeşil ışıklı sopa ise ibadet ve manevi sorumluklardır.
Dini hayatınızı yeniden gözden geçirmeli, hatalarınızı düzeltmelisiniz.
Rüyanız hayatınızı ilahi emirlere göre düzenlerseniz ahrette arkadaşınızın makamına yakın manevi makamlar elde edeceğiniz açık olarak işaret ediliyor.

Ölüm insanlar için kaçınılmaz başlangıçtır. Anne rahminde öldükten sonra dünya da nasıl başlangıç yapmış isek dünya hayatı da bir sona erecek.

İşte o son bir başka hayatın başlangıcı olacak.
Rüyanızdan korkmayınız… Kısa sürede öleceğim korkusuna kapılmayın.

Ölüm insana çok yakındır ve zamanı gizlidir.

Allah sağlık sıhhat ve uzun ömür ihsan etsin.

Rüyanızdaki ana tema, arkadaşınızın, şehitlik mertebesine erişmiş olduğu, sizden dua beklediği ve sizin dini hayatınıza daha fazla titiz olmanız gerektiğine işaret ediyor.

Ayrıca rüyanızda kabir ehlinin yaşantısı da gösterilmiş.
Rüyanız ibret, ikaz ve ilham yüklü…

Bu rüyayı gören kalbi temiz, ameli Salih Allah’ın iyi kullarındandır.

Hep iyi kul olmaya sabretmeye, iyilik yapmaya devam edin…

Her iki dünya saadeti, huzuru neşesi sizinle olacak. Sıkıntılarınız sona erecek…

Tabir Tarih: 19.01.2009 - 20:59:51© Deniz Web 1997 - 2006