Üye Giriş
Şifremi Unuttum
Yeni Kayıt


İzmir'de Tsunami

İzmir'de Konak İskelesinden vapura eşimle birlikte biniyoruz. Vapur hareket ediyor. Vapurda da kenara gelip denize bakıyorum ki deniz yok, bir dere içerisinde gidiyoruz. Ancak derenin suyu git gide azalıyor.

Vapurdan tüm yolcularla birlikte iniyoruz. Kumsalda yürümeye başlıyoruz deniz tarafına doğru. Sonra birden aklıma geliyor. Bu deniz neden çekildi diye.

"Kaçın tsunami geliyor diye bağırmaya başlıyorum". İnsanlar denizden kaçmaya başlıyorlar. Ancak kaçıp kurtulacak, yüksek bir yer yok. Bu esnada eşime bakıyorum yakınımda yok. Ona sesleniyorum, etrafa bakınıyorum-sağa sola koşturuyorum ama bir türlü göremiyorum. En sonunda tsunaminin çok yaklaştığını görüyorum. Hemen sahildeki bir ağaca sarılıyorum, sularla sürüklenmemek için.... Sırtım Tsunaminin geldiği deniz tarafına doğru dönük. Ağaca karşımdan sarılan bir başka kişi daha var. Yüzümü ağaca yaslıyorum, dalga vurunca kafamı ağaca çarpmayayım diye. Ağaç bir çam ağacı, kabuğundan anladığım kadarı ile..

Ve tam bu anda uyanış. Tam gördüğüm tarih ve saati hatırlayamıyorum ama bu rüyayı bir haftadır bir türlü unutamıyorum. Çok etkilendiğim bir rüya tabir edebilirseniz sevinirim.


İzmir ve Türkiye ekonomisini zor günler bekliyor...

Rüyanız İzmir'de ve Türkiye genelinde ortaya çıkacak fakirlik ve işsizliğe işaret etmektedir. İzmir'de ve Türkiye'de inanılmaz bir ekonomik buhran yaşanacak. İzmir'e ve ülkeye fayda vermesi beklenen yöneticiler başarılı olamayacak.

Rüyanız iş dünyasının çökmesine, ekonomik dengelerin bozulmasına işaret etmektedir.

Rüyanız aynı zamanda Türkiye'nin itibar kaybedeceğine de işaret ediyor.

Deniz suyunun çekildikten sonra tsunami beklentisi, ekonomiyi düzeltme amacıyla devlet tarafından gelecek aşırı vergilere ve devlet baskısına da işeret etmektedir.

Rüyanız bu baskıların yeni lider arayışını tetikleyeceğine işaret etmektedir. Tsunami'den korkarak çam ağacına sarılmanız çok şöhretli, bereketi ve hayrı az bir lidere işaret etmektedir. O liderin özelliği, kendisine hırsızların sığındığı biri olmasıdır.

Cimriliğiyle ve zalimlikleriyle ünlüdür. Çam ağacından başka bir ağaç bulunmaması ve sizin ona sarılmanız, ülkeye fayda veremeyecek bir liderden yardım bekleyeceğinize, destek vereceğinize işaret etmektedir.

Rüyada korkmanız, korktuklarınızdan emin olacağınıza, Allah tarafından gelecek yardıma işaret etmektedir.

Rüyanız ekonomik ve sosyal sorunların oluşturacağı baskıya, aile kurumunda yaşanacak depreme de işaret etmektedir.

Kısaca İzmir'i ve ülkeyi zor günler bekliyor...

Bu nedenle tüm Türkiye'ye tavsiyemiz, harcamaları kısıp iktisada sarılmaları yönünde olacaktır.

Rüyanız ülkede çıkarılacak büyük fitnelere, devlet gücüyle yapılacak zulümlere işaret etmektedir.

Bu süreç ortalama iki ay gibi bir süreden sonra hız kazanabilir.


“Onlar öyle kimselerdir ki halk kendilerine: “Düşmanlarınız olan insanlar size karşı ordu hazırladılar, aman onlardan kendinizi koruyun.” dediklerinde, bu tehdit onların imanlarını artırmış ve “Hasbunallah ve ni’me’l-vekil” “Allah bize yeter. O ne güzel vekildir!” demişlerdir. ” (Âl-i imran-173)

Tabir Tarih: 30.01.2014 - 07:39:36© Deniz Web 1997 - 2006