Üye Giriş
Şifremi Unuttum
Yeni Kayıt


DUA KİTABI VE FETHULLAH GÜLEN

Fethullah Gülen Hoca efendiyi görüyorum. Etrafındaki İnsanlar ondan -tebareken- hatıra istiyorlar. O da "tamam, âlın bunları yav" diyor sempatik, babacan bir şekilde. Önündeki dini kitaplara dokunuyor ve insanların onları almasına müsaade ediyor. Kuran-i kerim ve benzeri kitapları insanlar kapışıyor. Ben de iki kitabi uzanıp alıyorum. Birisi dua mecmuası diğeri de Arapça telaffuz ve tevcih kitabi. Bunlar onun yazdığı kitaplar değilmiş.

Sonra bir salonda bulunuyoruz. İçeriye birkaç arkadaş giriyor. Bunlar geç kalmışlar. Ben onlara hitaben "Geç kaldınız, Hoca Efendi falan arkadaşa cübbe-sarık gibi bazı dini kıyafetler" giydirdi diyorum. Bu arada Hoca Efendi ve ben yerden 40-50 cm yukarda yüksekçe bir bolümde oturuyoruz. Ona bir şey söyleyip, söylememek konusunda tereddüt ediyorum. O bunu anlayıp "haydi sor" diyor tebessüm ederek. Ben de ona "Peygamber Efendimiz Aleyhusselatu Vesaselam Hz. Cüleyb'in kalbine eline koyup dua etmişti, siz de buradaki arkadaşlara ve ban dua eder misiniz" dedim. Yüz ifadesinden bunu yapmanın uygun olmadığını anladım

Yine başka ve daha küçük bir salonda Hoca Efendi televizyonda haberleri seyretmek istiyor. Kumandayla televizyonu açtığında yan yatmış mavi bikini giymiş bir bayan gözüküyor. Herkes telaş ediyor. Hoca efendi kafasını çeviriyor görmemek için. Ben kumandayı elime alıp kanalı değiştiriyorum. 9 uncu kanaldan 4 e, oradan da 1 inci kanala geçiyorum ama görüntü değişmiyor. Ev sahibesi kadın televizyonu şifrelemişmiş, o yüzden ondan şifreyi almadan kanal değiştirilemezmiş. Ben de televizyonu kapatıyorum.


FETHULLAH GÜLEN ÖĞRETİSİ İLGİ ODAĞI HALİNE GELECEK

Rüyanız Fethullah Gülen çeşitli düşünce gruplarının ilgi odağı olacağına işaret ediyor. Bazı dini cemaat ve topluluklarla iletişim kurulacak. Müslümanlar arasında kardeşlik duygularını pekiştirecek radikal adımlar atılacak.
Bu cemaat ve toplulukların en önemli özelliği; Kur’an-ı Kerim’i tecvit kurallarına göre öğrenen ve öğretenler olacak.

Ayrıca dine yakın entelektüel aydın gruplar da bu tür girişimlerde bulunacak.

Fethullan Gülen bu tür taleplere temkinli yaklaşacak.
Fethullah Gülen öğretisi STV dışında birçok kanalda daha etkin olarak anlatılacak. Toplumda vicdan kültürü yeniden gelişecek ve entelektüel kesimde ilgi artacak.

Öyle ümit verici gelişmeler olacak ki, Fethullah Gülen’in çevresindeki insanlar hayret ve hayranlıklarını gizleyemeyecekler.

İşler çok kolaylaşacak, her şey sihirli bir el tarafından düzeltiliyormuşçasına güzel olacak.

Cemaat içinde yeni şöhretlerin boy göstermesi, eskilerdeki sahiplenme duygusunu daha da belirginleştirecek.

Yeniler ilgi görürken, eskiler eskidiğini sanacak… Bu süreçte duygu karmaşası yaşanacak.

Tabir Tarih: 24.12.2008 - 22:27:38© Deniz Web 1997 - 2006