Üye Giriş
Şifremi Unuttum
Yeni Kayıt


DEĞİŞİK DEPREM

Cuma dan sonra gördüğüm bir rüya

Köprü gibi bir yerdeyim ya da yüksek bir yer. Aşağıda demir yolunu görüyorum.yer yer sulak gibi yerleri var. Su birikintisi gibi.

Türkiye nin çeşitli yerlerinde mi bir yerde mi ne birkaç deprem olmuş. Hepsinin büyüklükleri beş civarında.bunu bir yerden gelmiş bir haber olarak mı biliyorum yoksa gözümün önünde bir liste şeklinde mi görüyorum öyle birşey ama bir liste hatırlıyorum.gerçekte de kandilli nin sayfasında böyle bir liste var ama şu anki depremlerin durumu 3 civarında büyüklükler.

Rüyaya dönüyorum.

Bu depremlerin ülkemizde yaşanan bazı şeylerden dolayı uyarı olduğunu düşünüyorum rüyamda. Köprü ya da yüksek bir yer dediğim yerin yakınında bir yerdeyim. Yine tren yolunu görüyorum.birinin kucağında uçar gibi karşıdan karşıya gidiyorum ve tekrar olduğum yerdeyim.

Yer sallanıyor.

Raylar ayağımın yakınına geliyor ve gider gibi oluyor.

Tren gelirse çarpmasın diye geri çekiliyorum.Tren yoluna dönüğüm ve sağ taraftan doğru bir tren gelip sol tarafa doğru geçiyor.

Çok hızlıydı.

Normalden hızlı. Önlerde yolcu vagonu arkalarda yük vagonu. Tren giderken başımı sola çevirip trenin arkasından bakıyorum.

Bundan önce de tren geçerken trene doğru bakıyordum. Tren geçtikten sonra yine yer sallanmaya başlıyor. Burada şunu belirteyim. Az önceki sallanma tren geçmeden de olabilir.

Tam emin değilim.Şimdi anlatacağım tren geçtikten sonra.

Yer deniz gibi dalgalanıyor.

Bildiğimiz deprem gibi değil sanki de deniz nasıl dalgalanırken karşıdan dalga gelir sonra çekilir.

Bu yavaş dır.Öyle birşey.

Yani deprem sürekli sallar aslında. Ama bu her ne kadar sürekli sallasa da normal depremden biraz farklıydı.

Sallamalar arasında normal depreme göre bir zaman farkı var. Şiddeti çok fazlaydı.

Sekiz büyüklüğünde desem gerçekle kıyaslarsak galiba doğru olur. Ayakta duramayıp eğilip dördün ayak duruyorum. Yer karşıdan dalga gelir gibi dalgalanıyor ve babamın çocukluk gençlik yıllarında köyde yaşadığı anlatışı geliyor aklıma.

Gerçekte de öyle birşey anlatmıştı.Dışardayken yer dalgalanıyormuş sanki.

Dördün ayak duruken sol tarafıma arkama bakıyorum.bir binaya.sallanıyor mu diye.

Fazla yansımıyor binaya sallantı. Binayı ve hafif çatısını görüyorum.halbuki yer az önce dediğim gibi çok şiddetli dalgalanıyor.


KÖKLÜ KURUMLAR HALKA YAKLAŞACAK

Rüyada gördüğünüz deprem, ülke genelinde ortaya çıkarılacak fitneye işaret etmektedir. Kaç yerde deprem görmüşseniz o bölgelerde ortaya çıkacak fitne ateşine işaret etmektedir. Çıkarılacak fitneler irili ufaklı bir çok yer ve konuda çıkarılacağı rüyanızdan anlaşılıyor.

Köprü yada yüksek yerin tabiri Türk Halkı'nın güvenmek istediği bir devlet büyüğüne işaret etmektedir. Bu devlet büyüğü köklü bir kurumun başında bulunuyor. Tren yolu bu kuruma açık işaret etmektedir. Bu kurum Türk Halkı'nın beklentilerine göre hareket edecek. Ülkemiz korku ve endişe ortamından çıkacak.

Önemli olaylar yaşanacak, iş ve ticaret canlanacak.

Rüyanın başında da bahsettiğimiz köklü kurum hallka yaklaşacak ve halkın güvenini kazanmak isteyecek. Halk korku, endişe ve ümit üçgeninde yaşayacak.

Ülkemizde çok ilginç olaylar yaşanacak, devletin köklü kurumlarından biri ile halk karşı karşıya gelecek. Türk Halkı'nın sağduyulu davranışı ile sorun kısa sürede ortadan kalkacak.


Bu kurumun ülkenin hayatında önemi büyük. Türk Halkı bu kuruma büyük bir misyön ve sorumluluk vermiş. Bu kurum sorumluluklarını fark ederek , Türk Halkı'na karşı sorumluluklarını yerine getirecek.

Kendi içindeki sorunlarını da çözerek ülke ekonomisindeki ticari canlamayı tetikleyecek. Ekonomi de iyileşme hız kazanacak.

Bu süreçte özellikle sahil kentlerinde kitleler sokağa dökülmeye çalışılacak. Çok büyük çalkantı ve tartışmalar olacak. İnsanlar sokaklara dökülecek. Etkisi düşük olacak bu olayların beklentileri büyük olsa da başarılı olamayacak.


Olayların şiddeti çok yüksek olmasına rağmen sağduyu galip gelecek ve kargaşa ortamı oluşmayacak. Bu süreçte halk maddi manevi zarr görmeyecek.

Kurumların başından değilde içinde alt guruplarda endişe verici olaylar olacağı rüyanızda açık olarak yer alıyor.


Rüyanız Türk Halkı'nın içindeki şüphenin büyüyeyeceğine işaret etmektedir. Bazı kurumların başındaki yöneticiler halkın güvenini kaybedecek.

Demiryolu köklü bir kuruma işaret etmektedir. Bu kurumdan yapılacak açıklamalar zaman zaman Türk Halkı'nı rahatlatacak, zaman zaman da endişeye sevkedecek.

Tabir Tarih: 26.02.2010 - 22:05:00© Deniz Web 1997 - 2006