Üye Giriş
Şifremi Unuttum
Yeni Kayıt


Dedem

Rüyayı Dedesi Ali Korucuk un Büyük Kızının Kızı görüyor. ABD üniversite okuyor. Namazlarını ve temel prensiplere dikkat eden birisi. Torunu yazarak göndermiş.
-----------

Butun akrabalar ve es dost Sumeyra Teyzemlerin evinde toplanmisiz, manevi bir program yapiyoruz. Dedemde orda etrafta geziniyor.. ilk basta herkese normallestigi icin fark etmiyorum bende ama dedemin sonradan oldugunu ve tekrar burda bizim aramizda nasil bulunduguna sasiriyorum, sonra anneme soruyorum. Anneme sorarken Yasir dayida ordaydi ve o cevapliyor diyorki H.E. himmet verdi ve hepimize verdirdi dedende oyle geri geldi iste diye.. oyle bir havayla anlattiki sanki H,E nin dusuncesini hissettim dedemin geri gelmesi lazimmis ve "yarim kalan" islerini tamamlamasi lazimmis gibi...

Ama dedemin hal ve hareketleri tipki Seleme dayim (annemin dayı oğlu - zihni özürlü) gibiydi ne yaptigini bilmiyor oyle etrafta dolaniyor sadece "zararsiz" bir sekilde. Dunyaya ait hic bir sey hatirlamiyor, namaz kilmaktan baska. Dedem hayattayken namazlarini cok icten kilardi, aklimda kalan guzel hatiralardan biri hep bu olmustur onunla alakali. Aynen onun gibi oyle bir tekbir getirisi vardi ki kendini Allaha teslim etmis gibi bir hal.. ama ilginc bir sey daha namaz surelerini bilmiyordu, veya 2. defa dunyaya geldiginde bildirilmemisti. Bu yuzden turkuyle, turku soyleyerek namazini kiliyordu, ama yinede kiliyordu. Turkuyle soyledigi icin hareketleride degisti aklini yitirmis namazini baskalarini taklit ederek tamamlamaya calisan biri gibi.

Anneanneminde etrafta dolandigini gordum ve dedemin varligi yada tekrardan varligi artik herkese normal gelmeye baslamisti. Allaha hayirlara vesile etsin ins.

Ilk gordugum ruya dedemle alakali da bu yaz TR deyken anneannemlerde kalirken olmustu. Dedem odasinda oturuyordu. yine hayattaydi bende sasiriyorum dedem olmemismiydi diye.. buna benzer bir seydi galiba..detaylarini cok hatirlamiyorum.


Dedeniz velilerle evliyalarla şehitlerle beraber

Rüyanız merhum dedenizin şehitlikmakamında olduğuna işaret etmeketedir. Yaşantısı hayatı ve ölümü nasihat olarak kabul etmenizi hatırlatmaktadır.

Dedenizin zihni özürlü olarak görülmesi Allah CC katında ulaştığı makam nedeniyle sorgu ve suale maruz kalmayacağına ve cennet ehlinden olduğuna işaret etmektedir.

Rivayetlerde ahir zamanda gelecek bir topluluğun sorgu ve suale tutulmadan cennete gönderileceği işaret edilmektedir. Dedenizin de Allah cc 'ın rahmet deryasında o topluluğun içinde olduğuna işaret ediyor.

Zaman zaman gördüğünüz rüyalarınızda evinizde sizinle beraber görmeniz, ölmemiş olarak görmeniz dedenizin açıkça veliler, evliyalar makamında, şehitlerle birlikte olduğuna işaret etmektedir.

Ayrıca aile hayatınızda sizi mutlu edecek gelişmeler olacağına da işaret etmektedir. İşleriniz kolaylaşacak hayatınızda hayır ve huzur bulacaksınız.

Tabir Tarih: 16.11.2009 - 05:46:49© Deniz Web 1997 - 2006